09/09/2013   Zmiany funkcjonalne na portalu nauczyciel.pl
Szanowni Państwo,

Zmiany związane ze sposobem licencjonowania dostępów do zasobów na naszym portalu wpłynęły na działanie następujących funkcjonalności:
  • Dostęp do wersji demonstracyjnej wynosi obecnie 7 dni od momentu aktywacji konta na naszym portalu.
  • Usunięta została opcja rejestracji szkoły przez użytkowników. Taką możliwość posiada wyłącznie administrator portalu. Jeśli użytkownik, podczas rejestrowania się na portal nauczyciel.pl nie znalazł na liście szkół placówki, w której uczy, może zgłosić to mialowo administracji portalu, która aktualizuje listę szkół.
  • Funkcjonalność administratora szkoły została usunięta. Dostęp do danych szkół na portalu posiada wyłącznie administrator portalu nauczyciel.pl.

Jak działało licencjonowanie dostępów do zasobów przed zmianami?

Dotychczas, dostęp do zakupionego pakietu lub przedmiotu przypisywany był szkole. Osoba, która zarejestrowała się na naszym portalu, a następnie założyła szkołę lub przypisała się jako pierwsza do jednej z udostępnionych przez nasz szkół, automatycznie stawała się jej administratorem. Nadawała szkole kod i udostępniała go innym nauczycielom. Mogła też tworzyć konta nauczycielskie w obrębie szkoły, z poziomu panelu administracyjnego. Jeśli szkoła wykupiła dostęp do zasobów, każdy przypisany do niej użytkownik automatycznie otrzymywał do nich dostępy.

Jak wygląda licencjonowanie dostępów do zasobów obecnie?
Obecnie, wyprowadzony został system licencjonowania dostępów do zasobów poprzez kody aktywacyjne. Jeden kod może zostać wykorzystany przez jednego nauczyciela. Szkoły zainteresowane zakupem dostępu do zasobów zgłaszają zapotrzebowanie na określoną liczbę kodów, którą jej udostępniamy. Kody mogą zostać zakupione również przez osoby indywidualne.

Zakupu można dokonać na stronie sklepu YDP.

W razie pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji po adresem kontakt@nauczyciel.pl
Życzymy Państwu przyjemnego użytkowania strony
zespół nauczyciel.pl
Znajdź nas na Facebooku
Zobacz nasze inne serwisy: kosmikus.pl - przyjazna nauka dla najmłodszych.
Odwiedź klasowka.onet.pl - pomoc w sprawdzianach, wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.

Reminder notice for Free Content Creator access point

Notice

Before posting any material, please insure that you have thoroughly reviewed the Terms of Use, Privacy Policy and Children’s Information Privacy Policy and are completely familiar with the rules and obligations for submissions to yTeach Services. For ease of reference, links to each of these documents is provided below.


Terms of Use
Privacy Policy
Children’s Information Privacy Policy